COACHING W DESIGNIE

Studia podyplomowe Coaching w designie 

Pierwsza edycja.
Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Czy tworzysz DLA człowieka, klienta, odbiorcy? Czy Z klientem, z jego zaangażowaniem i w zgodzie z jego prawdziwymi potrzebami? Ta mała różnica może stanowić ogromny krok milowy w jakości Twojego projektu. Ponieważ odbiorca sam jest w procesie kreacji tego czego chce – jak sprawić, aby to spotkanie i praca przebiegały przyjemnie i łatwo? Jak szybko rozpoznawać ukryte potrzeby, w jaki sposób rozmawiać i prowadzić odbiorcę designu przez proces ku obopólnemu rozumieniu najwyższej jakości i skuteczności rozwiązań?

Zapraszamy na pierwsze studia podyplomowe, które mają poszerzyć wiedzę i umiejętności coachingowe potrzebne do efektywnego prowadzenia relacji z klientem. Studia mają praktyczny charakter z dużym naciskiem na kreowanie własnych, konkretnych rozwiązań do zastosowania w relacjach z obecnymi klientami/odbiorcami. Prowadzone w formule warsztatowej.
Kierownikiem studiów jest Iwona Kubiak a opiekunem merytorycznym Maciejka Peszyńska-Drews, pierwsza w Polsce Design Coach z wieloletnią praktyką w projektowaniu wnętrz.

 

Cel:
Studia umożliwiają:
– zdobycie umiejętności coachingowych potrzebnych do efektywnego prowadzenia klientów
– poszerzenie wiedzy na temat różnic osobowości i budowania kontaktu
– poznanie metod współpracy z klientami z uwzględnieniem sytuacji trudnych
– projektowanie nowych sposobów porozumienia z klientami
– nową jakość w pracy z klientami
– intensywny własny rozwój

Studia pozwolą na zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu:
– coachingowego projektowania etapów procesu współpracy z klientem
– empatycznej komunikacji
– inteligencji emocjonalnej
– słuchania i rozpoznawania potrzeb klienta
– budowania kontaktu z klientami różnych osobowości
– projektowania własnych działań designerskich

 

Adresaci studiów:
Studia są skierowane do: projektantów, dekoratorów i architektów wnętrz, osób zajmujących się projektowaniem i designem

Program studiów obejmuje 108 godzin dydaktycznych realizowanych przez dwa semestry w trybie niestacjonarnym.
Język wykładowy: polski

Forma prowadzenia zajęć: prezentacje, demo, dyskusje, sesje na forum, ćwiczenia w parach i dwójkach, ćwiczenia w podgrupach, zadania rozwojowe, feedback grupowy i indywidualny).

Forma zaliczenia:
– zaliczenie przedmiotów objętych programem studiów;
– praca dyplomowa
– test końcowy
Absolwent studiów podyplomowych uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Collegium Civitas.

 
Zarys programu:
zjazd 1 – Jak projektować w sposób coachingowy etapy relacji i współpracy z klientem?
(Poznasz sedno coachingowego podejścia do odbiorcy, najważniejsze potrzebne umiejętności oraz sposoby projektowania współpracy. Dowiesz się jak wyzwalać zaangażowanie i odpowiedzialność w procesie kreacji po stronie odbiorcy. Poznasz dwa sposoby rozmowy z odbiorcą jako wstępny wywiad jego oczekiwań. )

zjazd 2 – Jak słuchać i słyszeć klienta i budować z nim kontakt?
(Poznasz różnicę między słuchaniem a słyszeniem odbiorcy oraz dowiesz się w jaki sposób budować kontakt i nawiązywać długofalowe relacje z odbiorcami. Dowiesz się od czego zacząć kontakt, jak określić zakres potrzeb odbiorcy, warunki podejmowanej współpracy. Określisz priorytety swojej pracy. Dowiesz się co wpływa na jakość kontaktu i budowanie zaufania oraz zaangażowania )

zjazd 3 – Jak prowadzić współpracę z klientami o różnych osobowościach oraz „z trudnym” klientem?
(Dowiesz się w jaki sposób poszerzać swoje pozycje percepcji, aby towarzyszyć odbiorcy w jego rozterkach. Przećwiczysz coachingowe prowadzenie rozmów z uwzględnieniem różnic w osobowościach i różnic w stylach komunikacji. Poznasz 4 filary relacji oraz psychologiczne zagadnienia trudnych inwestycji. Określisz, kto to jest „trudny” klient, na czym polega ta trudność dla Ciebie i w jaki sposób może ona stać się wartością dodaną. Poznasz niezbędne i potrzebne w pracy zagadnienia z zakresu inteligencji emocjonalnej)

zjazd 4 –  Jak rozpoznawanie potrzeby i emocje klienta w oparciu o empatyczną komunikację?
(Doświadczysz na sobie techniki i założenia nurtu zwanego komunikacją empatyczną, która wniesie kontakt z odbiorcą na zupełnie inny poziom. Nauczysz się rozpoznawać uczucia i potrzeby w kontekście współpracy z odbiorcą)

zjazd 5 – Jak tworzyć kreatywne platformy w pracy z klientem? ( Stworzysz pomocne narzędzia w pracy z odbiorcą, poznasz metody przekazywania twórczych idei, zaprojektujesz kreatywne platformy ułatwiające kontakt z odbiorcą)

zjazd 6 – Jak wdrożyć coachingowe podejście w działalność designera?
(Integracja całego procesu. Ponowne określenie swojej niszy, idealnego odbiorcy i swojej unikalności. Zaprojektowanie konkretnych zmian w prowadzeniu klientów, które mogą być pomostem w przyszłość)

 

Kadra
Kierownikiem studiów jest Iwona Kubiak – akredytowany coach PCC, coach ICF, trenerka biznesu oraz licencjonowana trenerka „Coaching Clinic – coachingowe przywództwo”. Od 10 lat prowadzi studia podyplomowych z zakresu coachingu, posiada 15-letnie doświadczenie w rozwoju potencjału osobistego i bogatą praktykę w różnorodnych metodach holistycznych. Założycielka oraz Partner Zarządzający w Centrum Life Coaching Polska. W Collegium Civitas pełni funkcję Dyrektora Centrum Coachingu.

 
Opiekun merytoryczny:
Maciejka Peszyńska-Drews projektant wnętrz, ekspert w zakresie planowania funkcjonalnego, designu wnętrza, kreatywnego urządzania. Współzałożycielka marki Autorskie Studio Projektu Qubatura, które prowadzi od 15 lat, realizując kompleksowe projekty wnętrz mieszkalnych. Pierwsza w Polsce Design Coach™ pomaga aranżować wnętrza bardzo osobiste na każdym etapie mieszkania, na spotkaniach warsztatowych, w pracy indywidualnej i kursach w ramach swojej autorskiej Akademii Urządzania,
Realizowane przez nią projekty są publikowane od wielu lat na łamach czasopism wnętrzarskich. Jest jurorem w corocznym konkursie Dobry Design, udziela porad na łamach magazynu Dobrze Mieszkaj, pisze artykuły dla pism i portali wnętrzarskich. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Szkoły Power of Coaching ACSTH w Warszawie, adeptka kursu Design Psychology Coach, certyfikowanego przez amerykański Spencer Institute Coach Traning.

Zajęcia prowadzą:
dr Magdalena Łużniak-Piecha – psycholog, specjalista w dziedzinie psychologii międzykulturowej, psychologii zarządzania, a także seksuologii. Członkini Katedry Socjologii Collegium Civitas. Interesuje się mentoringiem i coachingiem międzykulturowym, w tych dziedzinach prowadzi zarówno programy badawcze, jak i działalność doradczą i edukacyjną. Była Vice-President Polish Psychologists’ Association z siedzibą w Londynie, prowadzi badania w ramach Research Unit PPA. Prezes Instytutu Społecznych Działań Międzykulturowych. Autorka opracowań naukowych i publicystycznych z dziedziny zarządzania międzykulturowego i adaptacji kulturowej.

Kaja Kozłowska – akredytowany coach PCC, członek International Coach Federation (ICF) oraz Zen Coach, licencjonowany trener „Coaching Clinic – Coachingowe przywództwo”. Z wykształcenia socjolog (UW 1997), absolwentka dwuletniego, wstępnego szkolenia w Studium Psychoterapii POP oraz Coach U Graduate. Założycielka oraz Partner Zarządzający w Centrum Life Coaching Polska. Pracuje jako life coach, prowadzi zajęcia coachingu rodzicielskiego oraz programy rozwojowe kierowane do kobiet. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny marketingu, promocji oraz public relation. Jest członkiem Zarządu Fundacji PORTA – wspierającej mniejszości społeczne i etniczne. Współtworzy audycję poświęconą coachingowi „Człowiek i może” w Radio Wnet.

 

Terminy zjazdów w roku 2017/2018:

Semestr zimowy:
Luty: 10-11;

Semestr letni:
marzec: 03-04; 17-18;
kwiecień: 28-29;
maj: 12-13;
czerwiec: 16-17;

DOKŁADNY PROGRAM STUDIÓW ORAZ CENA na www.civitas.edu.pl

ZAPISZ SIĘ:
Dział Rekrutacji Collegium Civitas
tel: 22 656 71 80
rekrutacja@civitas.edu.pl
www.civitas.edu.pl

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ POD TYM ADRESEM.

ZAPRASZAMY!

 

Zapisz się na newsletter

COACHING, KTÓRY NIE PRZEMINIE

FreshMail.pl